Wycieczka klas 2B i 2C do Lubstynka

18 września uczniowie klas 2B i 2C wybrały się na wycieczkę do malowniczego Lubstynka.

Dzieci miło spędziły czas na świeżym powietrzu, ucząc się przy okazji wielu ciekawych rzeczy. W trakcie wycieczki odbyły się prawdziwe „wykopki,” gdzie nasi uczniowie mogli poczuć się jak mali rolnicy.

Zbieranie ziemniaków okazało się nie tylko zabawą, ale też naukowym wyzwaniem. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca na polu i jakie trudności czekają rolników podczas zbiorów.

Po zbieraniu ziemniaków przyszedł czas na kulinarną zabawę. Na ognisku dzieci miały okazję samodzielnie piec kiełbaski, ucząc się podstawowych umiejętności kulinarnych i pracy z ogniem.

Nie zabrakło też kreatywności! Nasze małe artystki i artyści tworzyli ludziki z ziemniaków, co dostarczyło im mnóstwo radości i satysfakcji z własnych dzieł.

Wizyta w Lubstynku była również okazją do rozwiązywania zagadek w polu kukurydzy. Dzieci doskonaliły swoje zdolności logicznego myślenia, pracując w zespole, by znaleźć właściwą drogę przez labirynt z roślin kukurydzy.

Wycieczka do Lubstynka była nie tylko zabawą, ale też cenną lekcją przyrody, kreatywności i pracy zespołowej. Dzięki takim wyjątkowym doświadczeniom  dzieci  rozwijają się nie tylko jako uczniowie, ale także jako młodzi ludzie.

Mamy nadzieję, że ta wycieczka pozostawiła wiele pięknych wspomnień i nasze dzieci wrócą do szkoły pełne energii i nowej wiedzy.

D.  Żuchowska i K. Konopka

Poprzedni artykułPrzyjaciele Zippiego
Następny artykułEuropejski Dzień Języków