Dzień Dziecka na spacerze z psem

Uczniowie klasy 4d dzień, w którym obchodzą swoje najważniejsze święto w roku, postanowili spędzić w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Iławie. Po obejrzeniu boksów i wybiegu dla psów mieli okazję zabrać jednego z nich o imieniu Borys na spacer do lasu. Jego historia sięga aż do Ukrainy, ponieważ właśnie stamtąd trafił on rok temu do Przytuliska w naszym mieście. Czworonożne stworzenia miały też to szczęście, że zostały obdarowane przez dzieci różnymi przysmakami. Pod koniec roku szkolnego planujemy w klasie zorganizować kolejną zbiórkę karmy i dostarczyć dla “psichjaciół”.
Będziemy też na pewno jeszcze niejednokrotnie włączać się w takie akcje, ponieważ los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny uczniom “Jedynki”.
W drodze powrotnej do szkoły czwartoklasiści odwiedzili jeszcze lodziarnię, by w tym wyjątkowym dniu zrobić nie tylko dobry uczynek dla zwierząt, ale też mieć chwilę wytchnienia dla siebie.


Małgorzata Weręgowska i Anna Szynaka

Poprzedni artykułNadmorska wycieczka
Następny artykułJęzyk polski na trawie z książką