Nadmorska wycieczka

Klasy VIII a i VIII d odbyły trzydniową wycieczkę nad polskie morze. Uczniowie najpierw w Hevelianum obejrzeli interaktywne wystawy – ulokowane są w XIX – wiecznych zabudowaniach dawnego militarnego fortu w Gdańsku. Wzięli też aktywny udział w niecodziennej lekcji fizyki i ciekawych doświadczeniach. Zobaczyli także Łebę – jeszcze  o tej porze roku bez turystów. Ogromne wrażenie na wszystkich zrobiły ruchome wydmy w             Słowińskim Parku Narodowym – największa w Europie prawdziwa piaszczysta pustynia znajdująca się na wąskiej mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem Łebsko. Ostatni dzień wycieczki to pobyt w Szymbarku na Kaszubach – pieczenie chleba, nauka języka kaszubskiego, walka z błędnikiem w domu do góry nogami, a także bardzo interesujące spotkanie z historią Polaków rozrzuconych w różnych częściach świata. Wycieczka integrująca dwie klasy to również wspólne rozgrywki sportowe i pieczenie kiełbasek. Pogoda dopisała. Było fantastycznie!

                                                                                      W. Karwat i B. Paczkowska

Poprzedni artykułKlasa na medal
Następny artykułDzień Dziecka na spacerze z psem