Polsko-litewska współpraca na lekcjach języka polskiego

W ramach Miedzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Canva na lekcji”, który realizowaliśmy w naszej szkole zaprosiliśmy do współpracy Szkołę Podstawową w Kiwiszkach na Litwie. 

Litewscy i polscy uczniowie klasy VI c, razem z opiekunkami Miroslavą Savčenko i Agnieszką Prass, przygotowali wspólny projekt najpopularniejszych litewskich i polskich związków frazeologicznych oraz przysłów. 

Kliknij w poniższe linki, aby obejrzeć prace uczniów:

Polsko-litewskie frazeologizmy cz. 1

Frazeologizmy i przysłowia cz.2

Przygotowanie projektu było doskonałym sposobem na poszerzanie wiedzy językowej uczniów, a także na zrozumienie kulturowych aspektów obu narodów. Praca nad frazeologią i przysłowiami pozwoliła uczniom na zgłębianie idiomatycznych wyrażeń i sposobów myślenia w obu językach.

Taka międzynarodowa współpraca na lekcjach języka polskiego przyczynia się do poszerzenia horyzontów uczniów i rozwijania ich umiejętności interkulturowego porozumiewania się. Dzięki temu projektowi uczniowie mogli doświadczyć, jak język i kultura są wzajemnie powiązane, a jednocześnie odkrywać różnice i podobieństwa między językiem polskim a litewskim.

Koordynatorka i autorka Miedzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Canva na lekcji”

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułSpotkanie ze sztuką
Następny artykułSpotkanie z rodzicami uczniów przyszłych klas pierwszych i czwartych