Starsi młodszym

Nasi czwartoklasiści pokazali, że ich młodsi koledzy mogą na nich liczyć i wzięli udział w akcji „Czytamy młodszym”, jaką wymyśliła i zorganizowała pani Aleksandra Konicz. Grupka uczniów z IVa udała się do klasy Ia i przeczytała pierwszakom na głos całą lekturę szkolną – „Pilot i ja” Adama Bahdaja.  Po przeczytaniu, we wspaniałej atmosferze, odbyła się dyskusja na temat książki, ale i życia szkolnego. Dzieci, mimo różnicy wieku, miały mnóstwo wspólnych tematów do rozmowy.

Akcja miała na celu integrację, wymianę doświadczeń i wniesienie czegoś nowego na lekcje, by zaciekawić, zainspirować, pokazać naszym uczniom, iż razem nauka może być przyjemniejsza, że warto się poznawać, otworzyć na innych, szukać tego, co nas łączy. Dla czwartoklasistów była to też wielka przyjemność, gdyż pani Aleksandra Konicz jeszcze niedawno była ich wychowawczynią.

Marzena Podgórska

Poprzedni artykuł„Let’s get to know each other” – innowacja zakończona
Następny artykułJak zrozumieć siebie i innych? – projekt zrealizowany