Trzymaj Formę

trzymaj formę!

Trzymaj Formę!” to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia oraz promująca zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

Celem programu „Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Przeliczanie BMI i analizowanie Talerza zdrowia to główne zadania podczas realizacji programu.

Trzymaj Formę to promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i rodziców.

Dlaczego aktywność fizyczna?

Gdy jesteś aktywny fizycznie Twój mózg jest też bardziej aktywny. Liczne badania medyczne wykazały, że mózg ludzi uprawiających aktywność fizyczną ma większe możliwości poznawcze, bo jest lepiej dotleniony. Więc gdy się ruszasz, pomagasz sobie w nauce.

Ruszaj się! Codziennie!

Bycie aktywnym fizycznie nie oznacza od razu wyczynowego uprawiania sportu. Nie trzeba biegać maratonów czy spędzać na siłowni kilka godzin codziennie. Wystarczy umiarkowany ruch każdego dnia. To na przykład 30 minut szybkiego spaceru, jazda na rowerze lub pływanie. Nie rzadziej niż cztery razy w tygodniu.

W.K.

Poprzedni artykułŚwięto Szkoły
Następny artykuł„Let’s get to know each other” – innowacja zakończona