Święto Szkoły

Wszyscy wiedzą, że Mikołaj Kopernik to człowiek wielu talentów – astronom, ekonomista, lekarz, kartograf, tłumacz, poeta, strateg, odkrywca, innowator. 

Wzorem patrona nasi uczniowie zaprezentowali własne talenty podczas Święta Szkoły, które w tym roku było wyjątkowe, bo powiązane z okrągłą 550 rocznicą urodzin wielkiego astronoma i 480 – jego śmierci. 

Na scenie pojawili się młodzi recytatorzy, muzycy, chemicy, tancerze, aktorzy, pokazując, że nie bez przyczyny nasza szkoła nosi imię wielkiego astronoma. Uroczysty apelniezwykle profesjonalnie poprowadzili szóstoklasiści, a  w tle cały czas błyszczał Kopernik, fenomenalnie zagrany przez ucznia.

Naszych zdolnych uczniów mogła podziwiać wspaniała publiczność, m.in. Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Gustaw Marek Brzezin, Burmistrz Iławy – Dawid Kopaczewski, Wiceburmistrz – Dorota Kamińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Biskupcu – Tatiana Jarzembowska, przedstawiciele Rady Rodziców i inni goście oraz przyjaciele Jedynki. 

Marzena Podgórska

fot. M.Podgórska, A.Prass, O.Bryl

Poprzedni artykułZmieńmy rzeczywistość
Następny artykułTrzymaj Formę