Egzaminy ósmoklasisty

W 2023 r. i w 2024 r. egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach egzaminacyjnych dla trzech przedmiotów egzaminacyjnych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

W 2023 r. do egzaminu ósmoklasisty w naszej szkole zostało zgłoszonych 105 uczniów z klas VIII a , VIII b, VIIIcVIII d. Po raz pierwszy egzamin zdają uczniowie z Ukrainy. Egzamin będzie przeprowadzany zgodnie z ogólnopolskimi procedurami od 23 do 25 maja (wtorek – czwartek), zgodnie z poniższym harmonogramem:

1) 23 maja – wtorek język polski 9:00 – 120 minut,
2) 24 maja – środa matematyka 9:00 – 100 minut,
3) 25 maja – czwartek język angielski 9:00 – 90 minut.

W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony:

• o 60 minut – w przypadku języka polskiego
  • o 50 minut – w przypadku matematyki oraz
  • o 45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego.

Termin dodatkowy:

1. Język polski – 12 czerwca 2023r. (poniedziałek) – godz. 9:00
  2. Matematyka –13 czerwca 2023 r. (wtorek) – godz. 9:00
  3. Język obcy nowożytny – 14 czerwca 2023r. (środa) – godz. 9:00

W 2023 r. uczniowie poznają swoje wyniki 3 lipca, natomiast 6 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty.

W czasie egzaminu w głównym budynku szkoły, w którym przeprowadzany jest egzamin, nie mogą przebywać osoby nieazangażowane w jego organizację, więc uczniowie pozostałych klas nie mają w dniach egzaminów zajęć dydaktycznych.

Ósmoklasiści, życzymy Wam powodzenia na egzaminie, połamania pióra, optymizmu i dużo wiary we własne siły.
Ogromu szczęścia, łatwych zadań i trafienia w wymarzone tematy.

Bo zwyciężać mogą Ci, którzy wierzą, że mogą”.

Wergiliusz

/SP1/

Poprzedni artykułJak zrealizować pomysł?
Następny artykułFestyn Rodzinny