Bitwa o plac


Klasy Va i Vd miały okazję stoczyć prawdziwe bitwy o Plac Broni na bomby…zadaniowe. Cała klasa najpierw przygotowała pytania dotyczące lektury „Chłopcy z Placu Broni” i zwinęła je ,tworząc papierowe kule. Wyznaczony został teren do obrony i przywódcy. Następnie grupy  dzieci  podzielono na oddziały Czerwonych Koszul i Chłopców z Placu Broni, a potem już rozpoczęła się zabawa. Przez równiutką minutę odmierzoną stoperem dzieci stoczyły bitwy, obrzucając się kulami. Po przeliczeniu,która grupa odparła najlepiej atak wrogiej drużyny rozpoczęło się rozwijanie”bomb” i kolejna walka,tym razem na poprawne odpowiedzi. W przypadku obu klas wynik był taki sam,jak w lekturze, Plac Broni został obroniony. Kropką nad i były nagrody w postaci ocen celujących i bardzo dobrych. Zabawa i nauka w jednym, tak właśnie można sprawdzać swą wiedzę z lektury.

Marzena Podgórska

Poprzedni artykułWszechŚwiat Kopernika
Następny artykułJak zrealizować pomysł?