Zajęcia z pierwszej pomocy

Jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy  i podtrzymywanie podstawowych funkcji życiowych w różnego rodzaju zdarzeniach mieli możliwość wysłuchania uczniowie naszej szkoły podczas zajęć z pierwszej pomocy.

W miesiącu lutym i marcu wszystkie klasy (od pierwszej do ósmej) zostały zapoznane  z najważniejszymi aspektami udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadził Pan Maciej Nierzwicki, który na co dzień pracuje jako ratownik medyczny na iławskim SOR-ze. Pan Maciek od wielu lat ratuje również życie „wodniakom” działając w iławskim WOPR-ze.

Oprócz fachowej wiedzy prowadzący w ciekawy sposób opowiadał o swojej  pracy, która jest jednocześnie jego życiową pasją.

A.W.

Poprzedni artykułZ robotami w przyszłość
Następny artykułPierwszy Dzień Wiosny, czyli pusta klasa