Kangur Matematyczny 2023

16 marca 93 matematycznie uzdolnionych uczniów naszej szkoły wzięło udział Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Uczniowie startowali w kategoriach:” Żaczek”- klasy 2, „Maluch”- klasy 3 i 4, „Beniamin” – klasy 6 i „Kadet”- klasy 8. Na rozwiązanie konkursowych zadań uczniowie mieli 75 minut. Każdy uczestnik „Kangura” otrzymał na pamiątkę zabawkę logiczną – breloczek.

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” to masowa impreza matematyczna na świecie, która cieszy się ogromną popularnością. „Kangur” wywodzi się z Australii. W latach osiemdziesiątych zainaugurował go światowej sławy popularyzator matematyki Peter O’Halloran. W Polsce organizowany jest od 1992 roku. W Kangurze bierze udział około 30 krajów. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów.
Czekamy na ogłoszenie wyników tegorocznego konkursu. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

Magdalena Olszewska

Poprzedni artykułNarysuj logo akcji społeczno-edukacyjnej „Konwalia”
Następny artykułZ robotami w przyszłość