Narysuj logo akcji społeczno-edukacyjnej „Konwalia”

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie na logo akcji społeczno – edukacyjnej „Konwalia” organizowanej przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty w ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę jego urodzin.

Inspiracją niech będzie XVI-wieczny wizerunek Mikołaja Kopernika z konwalią w dłoni, umieszczony w katedrze w Strasburgu jako ozdoba zegara astronomicznego. Kwiat konwalii utożsamiany jest z wiedzą przyrodniczą oraz sztuką medyczną i jest symbolem wszechstronnych zainteresowań i zdolności patrona Jedynki.

1. Przedmiotem konkursu jest wykonanie logo akcji dowolną techniką w formacie A4.
  2. Celem konkursu jest upamiętnienie postaci Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika i uczczenie 550. rocznicy jego urodzin.
  3. Praca konkursowa oceniana będzie według następujących kryteriów:
    a) kreatywności – logo powinna cechować oryginalność i innowacyjność, wyjątkowość i niepowtarzalność koncepcji graficznej
    b) przejrzystości przekazu – logo ma wizualizować cele akcji
    c) kryterium staranności wykonania pracy
  4. Wygrane prace na etapie szkolnym (jedna w kategorii kl. I-IV i jedna w kategorii kl. V-VIII ) przejdą do etapu wojewódzkiego.

Prace konkursowe należy dostarczyć do 3 kwietnia 2023 roku:

• klasy I-III do p. Katarzyny Zombeckiej
  • klasy IV-VIII do p. Agnieszki Prass