Wyniki międzyszkolnego konkursu “Ekologiczny strój Mikołaja Kopernika”

2023 to rok Mikołaja Kopernika, ponieważ przypada 550. rocznica urodzin najwybitniejszego polskiego astronoma. Kopernik był wszechstronnie wykształcony. Interesował się historią, astronomią, fizyką, geografią, matematyką, medycyną i ekonomią. Gdyby żył w XXI wieku na pewno bliski byłby mu temat ekologii. Wycinanie lasów, produkowanie ogromnej ilości odpadów, ocieplenie klimatu. To tylko niektóre z problemów, z którymi boryka się nasza planeta. Ziemia to dom nas wszystkich i musimy o niego dbać. Dlatego uczniowie naszej szkoły i Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie wzięli udział w konkursie, projektując ekologiczny strój dla Mikołaja Kopernika. 

Cele konkursu: 

– kształtowanie wartości artystycznych 

– popularyzacja ekologii 

– rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej dzieci przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych 

– popularyzacja wiedzy o Mikołaju Koperniku 

EKOLOGICZNY STRÓJ MIKOŁAJA KOPERNIKA

I miejsce Magda Tomkiel / Marek Tomkiel

klasa VI b SP1 w Iławie

II miejsce Aleksander Czubak

klasa VI b SP1 w Iławie

III miejsce Zuzia Kalisz i Lena Junkier

klasa VI c SP2 w Iławie


Wyróżnienia

Nina Błaszkowska klasa IV b SP1 w Iławie

Zofia Trzcińska klasa III a SP1 w Iławie

Oliwier Mędrzycki klasa III a SP1 w Iławie

Gratulacje dla wszystkich uczestników. Nagrody zostaną wręczone 19 maja podczas uroczystości Święta Szkoły. 

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułKomiksowy język polski
Następny artykułZagłosuj na Iławę!