„Przejdź się w moich butach”

19 stycznia klasa 6b przystąpiła do realizacji kolejnego zadania projektu edukacyjnego Zakręceni na niebiesko, uczestnicząc w zajęciach praktycznych pokazujących ograniczenia osób ze spektrum autyzmu.
Uczniowie nawlekali koraliki w rękawicach zimowych, odszyfrowywali tekst zapisany różną czcionką, rozwiązywali zadania matematyczne przy dźwiękach rozpraszającej muzyki oraz przystąpili do dyktanda graficznego. Klasa 6b i tym razem wykazała się dużym zaangażowaniem. Zgodna i sprawna współpraca między uczniami skutkowała realizacją wszystkich przydzielonych zadań. Pamiętajmy: „Osoby ze spektrum autyzmu widzą, słyszą i czują świat inaczej, nie jest to ani lepszy ani gorszy odbiór świata – jest po prostu inny. Osoby z autyzmem zasługują na naszą uwagę i wrażliwość (B. Topa)”.

Lidia Komorowska

Poprzedni artykułRozstrzygnięcie konkursów z „Harrym Potterem”
Następny artykułWOŚP – 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 29.01.2023r.