Witajcie w Akademii

Klasa 4 a wzięła udział w projekcie edukacyjnym, który miał na celu utrwalenie treści lektury „Akademia pana Kleksa”. Każdy miał przydzielone zadania do wykonania. Uczniowie przygotowali się wzorcowo. Powstały stanowiska, na których można było nauczyć się przędzenia liter, geografii, kleksografii. Był też szpital dla chorych sprzętów, każdemu trzeba było z czułością przykleić plasterek i szepnąć kilka miłych słówek. W „Kuchcikowie” powstawały dania z kolorowych szkiełek i magicznych proszków według specjalnych receptur, a odpowiednio przekręcając kluczyk w niewidzialnej furtce, trafiało się prosto do jakiejś bajki. Był oczywiście Psi Raj, gdzie przyjazne pieski po obszczekaniu gości częstowały czekoladą oraz deszczowe drzewo, które naprawdę orzeźwiało. Pomiędzy stanowiskami chodził cały czas pan Kleks, który nadzorował wszystko, co działo się w jego akademii i podpisywał zaliczenia przedmiotów uczniom na specjalnych kartach pracy. Oczywiście, wszyscy uczniowie tego dnia zmienili sobie imiona na takie, które zaczynały się na A. Tylko Mateusza zabrakło, bo akurat pofrunął szukać guzika, a szkoda, bo piegów i radości nie brakowało. 

Marzena Podgórska 

Poprzedni artykułTeatr dla WOŚP
Następny artykułBezpieczeństwo podczas ferii