Bezpieczeństwo podczas ferii

Zimowe ferie zbliżają się do nas wielkimi krokami. Będzie to czas: wolnych dni i odpoczynku od zajęć szkolnych, beztroskich zabaw na śniegu, szalonych zjazdów na sankach. Jednak nie będzie to czas wolny od troski o własne bezpieczeństwo. Aby te ferie upłynęły nam bezpiecznie, dnia 20 stycznia br. odbyły się apele porządkowe w Jedynce.

Prelekcje poprowadzili przedstawiciele z Komendy Powiatowej Policji w Iławie

st. asp. Joanna Kwiatkowska

asp. Daria Seroczyńska

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie

mł.bryg. Piotr Szysler

kpt. Adam Duchowski

st. ogn. Sebastian Tylka

str. Daniel Olender

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku. Panie policjantki st. asp. Joanna Kwiatkowska, asp. Daria Seroczyńska przypomniały uczniom o bezpiecznych zachowaniach na drodze w tym – używania elementów odblaskowych. Funkcjonariuszki opowiedziały o sposobach postępowania w kontaktach z obcymi osobami, a także o zagrożeniach mogących spotkać najmłodszych. Nie zabrakło również pogadanki o skutkach jakie może nieść ze sobą korzystanie z tak zwanych dzikich lodowisk znajdujących się na zamarzniętych zbiornikach wodnych .

Mł. bryd. Piotr Szysler opowiedział uczniom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy i jak można pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w chwili zagrożenia życia np. utraty przytomności.

/SP1/

Poprzedni artykułWitajcie w Akademii
Następny artykułSpotkanie międzypokoleniowe