Spółdzielnia ZGREDEK na warsztatach

W dniu 11.01.2023r. spółdzielnia uczniowska ,,Zgredek” udała się na warsztaty do Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

W Elblągu, przy ul. Stawidłowej 3 przywitał nas piękny odrestaurowany budynek, w którym mieści się ww. stowarzyszenie.

W przeuroczej atmosferze sklepu społecznego ,,Pod Cisem” rozmawialiśmy na temat gospodarki obiegu zamkniętego w społeczeństwie oraz jak wdrożyć od podstaw świadomą GOZ. Rozważaliśmy także, czym jest ekonomia społeczna i dlaczego ważne jest zaangażowanie od najmłodszych lat w różnych ekonomicznych przedsięwzięciach, np. w spółdzielni uczniowskiej 🙂

Zrobiliśmy przepiękne zakupy w sklepie społecznym. Został stworzony z myślą o wpieraniu działań charytatywnych zgodnie z koncepcją zero waste i GOZ. Funkcjonuje on na zasadzie sprzedaży przedmiotów używanych otrzymywanych od mieszkańców. Uwierzcie nam, te rzeczy mają duszę….

Zostaliśmy miło ugoszczeni i wszystkim polecamy wizytę w tym niecodziennym miejscu. A nasze ekonomiczne rozważania spróbujemy przekuć w praktykę. 

Justyna Wasilewska i Beata Niksa-Żubertowska

Poprzedni artykuł31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Jedynką
Następny artykułSpotkanie z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie z p. Anną Rzepką