Mikołajkowe Zawody Pływackie

W sobotę 3 grudnia 2022r. na iławskiej pływalni odbyła się kolejna edycja Mikołajkowych Zawodów Pływackich. W tej imprezie sportowej rywalizowało ok. 200 zawodników ze wszystkich iławskich szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły startowali w kategoriach wiekowych 7-9 lat oraz 10-13 lat, pływając na dystansach 25 m, 50m indywidualnie oraz w sztafetach szkolnych.

Miejsca na podium w poszczególnych kategoriach i stylach pływackich zajęli:

I m na 25 m stylem grzbietowym w kategorii 7-9 lat dziewcząt zajęła Weronika Markowska z kl. II a

II m na 25 m stylem dowolnym w kategorii 7-9 lat dziewcząt zajęła Weronika Markowska z kl. II a

I m na 50 m stylem grzbietowym w kategorii 10-13 lat zajęła Amelia Zielińska z kl. VI c

III m na 50 m stylem grzbietowym w kategorii 10-13 lat zajęła Wiktoria Szysler z kl. V d

III m na 50 m stylem klasycznym w kategorii 10-13 lat zajęła Kornelia Piotrowska z kl. VI c

III m na 50 m stylem klasycznym w kategorii 10-13 lat zajął Jakub Klimik z kl. VIII d

III m w sztafecie 4x25m w kategorii klas I-III. Szkołę reprezentowali: Weronika Markowska z kl. II a, Alicja Jankowska z kl. III d, Aleksander Śledzik z klasy II a, Franciszek Marszałek z kl. II a.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom uczestniczącym w zawodach.

Opiekunki: Aurelia Waruszewska, Paula Lubecka

Poprzedni artykułAlfik Humanistyczny