Alfik Humanistyczny

7 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Alfik Humanistyczny. Wzięło w nim udział 36 uczniów Jedynki z klas I-VIII. Inicjatorką wydarzenia i szkolnym koordynatorem była polonistka, Elżbieta Kozłowska. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty. Jego celem jest promocja uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów. Oficjalne wyniki dotrą do szkoły najpóźniej 6 tygodni po konkursie.

Mocno trzymamy kciuki za wszystkich uczestników, którzy dzielnie i w skupieniu pracowali z zadaniami
konkursowymi pod czujnym okiem jury w składzie: Elżbieta Kozłowska (przewodnicząca), Bożena
Paczkowska i Marzena Podgórska.

Elżbieta Kozłowska

Poprzedni artykułMikołajkowy wyjazd kl. I a i II c
Następny artykułMikołajkowe Zawody Pływackie