Zakręceni na niebiesko – podsumowanie listopada


Przygotowanie tablicy komunikacyjnej z wykorzystaniem alternatywnych form komunikacji – oto listopadowe zadanie w ramach projektu edukacyjnego „Zakręceni na niebiesko”. Z tematem zmierzyły się klasy 4b, 6b oraz 8a. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest komunikacja alternatywna oraz do kogo jest skierowana. Poznali gesty i symbole makatonu, stworzyli własne piktogramy. We współpracy z Samorządem Uczniowskim z zebranych podczas lekcji materiałów przygotowano tablicę komunikacyjną do użytku na szkolnym korytarzu.

„Porozumienie nie rodzi się z dialogu, lecz odwrotnie: to dialog rodzi się z porozumienia”. Bogusław Wolniewicz

Nauczyciele wspomagający

Poprzedni artykułCzekamy na listy z Saragossy
Następny artykułDzień pełen niespodzianek w szkolnej wypożyczalni