Z wizytą w Radiu Eska

Jak powstaje audycja na żywo? Kto wybiera piosenki? Jaką funkcję w stacji radiowej pełnią: redaktor i montażysta? Te i wiele innych pytań zadawali uczniowie klasy VI c, którzy w ramach lekcji języka polskiego z panią Agnieszką Prass, wybrali się do Radia Eska, aby poznać ludzi tam pracujących i przyjrzeć się ich pracy. 

Hania

18 listopada 2022 r. odwiedziliśmy z całą klasą oraz naszą wychowawczynią panią Agnieszką Prass do Radio Eska. 

Julian

Podczas drogi zastanawialiśmy się jak wygląda wnętrze studia radiowego i jak włącza się różne piosenki. Pytałem kolegów z klasy czy ktoś już tam był, ale każdy odpowiadał, że idzie do radia po raz pierwszy.

Hanna

Kiedy dotarliśmy na miejsce, przywitała nas bardzo miła pani. Opowiedziała nam o tym jakie osoby pracują w radiu i czym zajmuje się każda z nich. 

Anika

Weszliśmy do małego pomieszczenia, gdzie prowadzone są transmisje radiowe. Pokój wygłuszony był panelami akustycznymi, dzięki którym nie było w nim echa. Na biurku stały dwa monitory i wisiał mikrofon. Potem poszliśmy do drugiego pokoju dla redakcji. Tam spędziliśmy najwięcej czasu, bawiąc się mikrofonami, nagrywając na taśmy do wywiadów siebie i innych. Moim zdaniem warto było zamienić lekcje języka polskiego na wizytę w radiu Eska, ponieważ zawsze zastanawiałam się jak transmitowane są na żywo audycje radiowe.

Hania

Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Lekcja w tym dniu była bardzo ciekawa, ponieważ nie była to lekcja w klasie. Było bardzo interesująco, dlatego że poznałam nowe zawody. Cieszę się, że w tym roku mamy więcej wyjść klasowych. Bardzo mi się podobało i nie mogę się doczekać kolejnego wyjścia.

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułCzytamy o Niepodległości
Następny artykułPoezję da się czytać!