Jak dbać o równowagę psychiczną?

Co można zrobić, aby poradzić sobie ze swoimi emocjami? Jak dbać o równowagę psychiczną? Jak zadbać jednocześnie o siebie i innych? 

Uczniowie klasy VI c rozmawiali w październiku i listopadzie na lekcjach wychowawczych o tym czym jest stres, o presji czasu, lękach i niepokojach i zastanawiali się jak zachować dystans i równowagę oraz zadbać o dobrostan psychiczny. 

Powstał klasowy projekt „Jak dbać o zdrowie psychiczne?”. Uczniowie biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Canva na lekcji”, więc zaprojektowali grafiki i infografiki, korzystając z platformy edukacyjnej Canva.

Każdy uczeń znalazł jeden sposób, który może nam pomoc zadbać o siebie. Powstała lista 25 pomysłów ważnych w dbaniu o wewnętrzną równowagę. Na liście znalazły się następujące pomysły: muzykoterapia, felinoterapia, dogoterapia, zdrowa dieta, czytanie pomaga zwalczyć stres, sen, picie wody, aktywność fizyczna, humor i śmiech w walce ze stresem.

Agnieszka PrassPoprzedni artykułDo Hymnu
Następny artykułCzytamy o Niepodległości