Szkolny Bieg z okazji 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W środę 9 listopada 2022 r. nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dla całej społeczności uczniowskiej bieg z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie to miało również na celu popularyzację aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Frekwencja dopisała, ponieważ na starcie stanęło ok. 300 uczniów „Jedynki”.  Dystans 300 m pokonywali zawodnicy startujący w kategorii klas I-III, natomiast z trasą liczącą 2000 m musieli się zmierzyć ich starsi koledzy z klas IV-VIII. Na obydwu dystansach trwała zacięta rywalizacja o miejsca na podium. Na mecie każdy zawodnik otrzymywał pamiątkowy medal, a na zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych czekały statuetki.  Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie. Całość trasy zabezpieczona była przez wolontariuszy z „Jedynki” pod opieką P. Wioletty Karwat.

W imieniu dyrekcji szkoły serdecznie dziękuję nauczycielom wychowania fizycznego za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy, która mam nadzieję wpisze się na stałe do kalendarza szkolnych imprez sportowych. Dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom biegu, wychowawcom, którzy wraz z tłumem kibiców dopingowali zawodników.  Serdeczne podziękowania kieruję do wolontariuszy, na których można zawsze liczyć przy organizacji różnego rodzaju imprez szkolnych. Dziękuję Radzie Rodziców za ufundowanie wszystkich nagród.

Klasyfikacja biegu z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Klasy I

Dziewczęta:

I Adrianna Krajewska, kl. Ib

II Dagmara Lemańska, kl. Ic

III Zuzanna Kilanowska, kl. Ic

Chłopcy:

I Dmytro Pali, kl. Ib

II Mikołaj Skrzek, kl. Ib

III Tomasz Klymenko, kl. Ib

Klasy II

Dziewczęta:

I Julita Komorowska, kl. IId

II Lena Miłosek, kl. IIa

III Hanna Pamfil, kl. IId

Chłopcy:

I Kacper Hetnar- Wójcicki, kl. IId

II Jakub Kuciński, kl. IIb

III Michał Szysler, kl. IIb

Klasy III

Dziewczęta:

I Maria Barkowska, kl. IIIb

II Olga Rytel, kl. IIIc

III Lena Michalewska, kl. IIIb

Chłopcy:

I Maciej Przeworski, kl. IIIa

II Aleksander Peć, kl. IIIc

III Karol Gabriel, kl. IIIa

Klasy IV

Dziewczęta:

I Daria Osmańska, kl. IVe

II M- Zuzanna Bytner, kl. IVe

III M– Maja Gortatowska, kl. IVe

Chłopcy:

I Filip Stryjewski, kl. IVe

II Kaper Wojenkowski, kl. IVb

III Mykhailo Cokov, kl. IVa      

Klasy V

Dziewczęta:

I Maja Harmacińska, kl. Vd

II Diana Ząbecka, kl. Vd

III Maja Browarska, kl. Vd

Chłopcy:

I Patryk Kłosowski, kl. Vd

II Filip Muzykant, kl. Vd

III Marcel Markowski, kl. Vd

Klasy VI

Dziewczęta:

I Anika Piotrowska, kl. VIc

II Bilicka Lena, kl. VIc

III Amelia Zielińska, kl. VIc

Chłopcy:

I Szymon Krupski, kl. VIc

II Ksawery Czenkusz, kl. VIc

III Mateusz Siara, kl. VIa

Klasy VIII

Dziewczęta:

I Amelia Woźniak, kl. VIIId

II Natalia Józefowicz, kl. VIIIa

III Maria Gołębiowska, kl. VIIIa

Chłopcy:

I Robert Połeć, kl. VIIId

II Maciej Wolański, kl. VIIIa

III Kacper Kosiński, kl. VIIId

Pełna galeria znajduje się pod linkiem: https://cloud.degoo.com/share/vIisJrKyZH54JMwYI1ABmw

Aurelia Waruszewska

Poprzedni artykułUroczystość Święta Niepodległości w Jedynce
Następny artykułOgólnopolski Dzień Seniora w świetlicy