Jak wygląda kino od kuchni?

Po seansie w kinie, w którym uczestniczyli uczniowie klasy VI c, uczeń zastanawiał się, co znajduje się za ekranem kinowym?

Wychowawczyni, Agnieszka Prass, postanowiła zorganizować uczniom lekcję w kinie, aby mogli zwiedzić pomieszczenia, zobaczyć projektor i poznać pracę ludzi kina od kuchni w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Wycieczkę po kinie oprowadziła pani Joanna Neścior, Koordynatorka ds. Kina w Iławskim Centrum Kultury. Opowiedziała też uczniom o szpulach i taśmach 35 mm, a przede wszystkim o pracy osób zatrudnionych w kinie.

Niespodziankę uczniom zrobiła Lidia Miłosz, Dyrektorka ICK, która przywitała młodzież i odpowiedziała na ich pytania, dotyczące działalności Iławskiego Centrum Kultury. Dziękujemy za możliwość zobaczenie miejsca, gdzie wstęp mają tylko nieliczni.

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułTeatralne i muzealne impresje, czyli edukacja poza szkolnymi murami
Następny artykułJeż w świetlicy