Z wizytą w straży

4 listopada uczniowie klasy III a i III d udali się na wycieczkę dydaktyczną do Państwowej Straży Pożarnej w Iławie. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków oraz  kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków. Już samo wejście do budynku PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Dzięki życzliwości strażaków dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy, miały możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Panowie pokazali dzieciom wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. Dzieciaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków oraz wejście do wozów strażackich. Po tak ciekawej wycieczce wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłości chciałoby pracować w tym zawodzie.

A. Radomska
Poprzedni artykułKonkurs plastyczny „Pomagamy ptakom”
Następny artykułCzego może nas nauczyć krytyka?