EkoKonkurs – Nasza szkoła zbiera makulaturę!

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu zbiórki makulatury „Zbieramy papiery na…”
Organizator konkursu: Związek Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego Czyste Środowisko.

Cel: edukacja ekologiczna najmłodszych mieszkańców z terenu Związku Gmin oraz kreowanie postaw proekologicznych.

Co zbieramy? MAKULATURA (bez innych zanieczyszczeń i odpadów), czyli: tektura, papier, książki, zeszyty, gazety, czasopisma, opakowania kartonowe.

Do kiedy? Akcja trwa do 21 listopada 2022r.

Nagroda:
a) I miejsce – 5000zł
b) II miejsce 3000zł
c) III miejsce – 2000zł
d) pozostałe placówki, które uzyskają wskaźnik zebranej makulatury powyżej 2kg/os. otrzymują nagrodę w postaci: nagrody rzeczowe, gadżety proekologiczne od sponsorów konkursu.

Każda klasa magazynuje makulaturę w swojej klasie, na koniec zbiórki będziemy ważyć, ile udało się Wam zebrać. Dla klasy, która zbierze najwięcej makulatury czeka nagroda pieniężna – 250 zł na wyjście na pizzę ( nagroda ufundowana przez Radę Rodziców).

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji!

PS To świetny pomysł, aby pozbyć się z domu zalegającej makulatury tuż przed świątecznymi porządkami.

A. Konicz
M. Wyżlic

Poprzedni artykułKlasy I-III z wizytą na Grobie Nieznanego Żołnierza
Następny artykułKonkurs plastyczny „Pomagamy ptakom”