Czego może nas nauczyć krytyka?

W tym roku szkolnym uczniowie klasy VI c na godzinie wychowawczej realizują projekt edukacyjny „Ja w relacjach. Jak zrozumieć siebie i innych?”, który ma na celu wspieranie rozwoju kompetencji społeczno-emocjonalnych.  


Uczniowie realizując temat „Jak odróżnić krytykę od hejtu i komplementów” w grupach analizowali różne komunikaty i określali czy jest to komplement, hejt, czy może konstruktywna krytyka. Do komentarzy dopasowywali emocje, które w nas wywołują, a nawet próbowali dopasować skojarzenia komunikatu z kolorem.

Uczniowie samodzielnie wyciągnęli wnioski, że hejt nas smuci, a komplement cieszy, ale najbardziej potrzebna jest nam konstruktywna krytyka, bo to życzliwa wskazówka jak coś zmienić i poprawić. 

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułZ wizytą w straży
Następny artykułPoznajemy naszą bibliotekę