Udział w programie Junior Edu-Żywienie

fot. Facebook (profil Junior Edu- Żywienie)

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła bierze udział w programie Junior Edu- Żywienie. Głównym celem projektu jest opracowanie i wdrożenie programu edukacji żywieniowej uczniów klas I-VI w szkołach podstawowych w całej Polsce. Pierwszym etapem było przeprowadzenie badań ankietowych i wywiadów wśród wybranej grupy dzieci oraz pomiary antropometryczne za zgodą rodziców. W tym celu gościliśmy 2 listopada grupę 5 pracowników naukowych ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Po przeanalizowaniu wszystkich wyników (2170 szkół) zostaną wdrożone treści i formy nauczania z zakresu żywienia, które będą dostosowane do wieku i możliwości percepcyjnych uczestników projektu.

Realizatorami projektu są: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia, SGGW, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://jez.edu.pl/

szkolny koordynator projektu P. Lubecka

Poprzedni artykułDzień Dyni
Następny artykułKoncert Orkiestry Dętej