Nasza klasa ma być zgrana

W ramach integracji zespołu klasowego chłopcy i dziewczęta z klasy IV D spędzili aktywnie czas na leśnej ścieżce dydaktycznej Nadleśnictwa Iława prowadzącej do miejscowości Kamionka. Pieszą wyprawę rozpoczęliśmy spod szkoły, przemierzając ulice Iławy, aż po jezioro Silm. Uczniowie uznali, że dużo fajniejsze są zajęcia na świeżym powietrzu niż w budynku Jedynki.

Zostali więc podzieleni na 4 grupy i musieli udzielić odpowiedzi na 11 pytań, które dotyczyły zwierząt żyjących w lesie, wymiarów budek lęgowych dla ptaków, budowy piętrowej lasu, czy też ciekawostek na temat rodzajów drzew i innych roślin. Potrzebnych informacji musieli wyszukać w tekście, znajdującym się na 33 tablicach informacyjnych ustawionych na całej trasie ścieżki. Po dotarciu do miejsca
docelowego, dzieci spędziły czas nad jeziorem przy ognisku, zajadając się upieczonymi kiełbaskami, obserwując różne zjawiska przyrodnicze oraz grając w piłkę.

Anna Szynaka i Andrzej Biernacki

Poprzedni artykułZ polską ortografią i gramatyką za pan brat
Następny artykułSzkolny Bieg z okazji 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości