Tydzień dobrych uczynków w klasie IV d

Uczniowie klasy 4 d zawsze są gotowi nieść pomoc istotom potrzebującym. Dlatego 10.10.2022 r. na godzinie wychowawczej, po obejrzeniu filmu o wolontariacie oraz prezentacji o dobrych stronach pomagania, pracowali w grupach, by odpowiedzieć na pytanie: w jaki sposób można udzielić pomocy innym. Mieli też za zadanie przez cały tydzień notować w karcie pracy, jaki dobry uczynek zrobili i dla kogo. Na kolejnej godzinie wychowawczej 17.10.2022 r. każdy przedstawiał na forum klasy wytwory swojej pracy. To nie dosyć dobrych uczynków w tej grupie uczniów – chętne dzieci przyłączyły się też do zbiórki karmy i koców dla zwierząt przebywających w „Przytulisku” w Iławie, którą organizowali wolontariusze naszej szkoły z opiekunem Panią Wiolettą Karwat. 

Anna Szynaka

Poprzedni artykułKażdy ma głos! Jak stworzyć gazetę?
Następny artykułWizyta w Starym Tartaku