Pasowanie klas pierwszych

„W życiu są uroczystości większe i mniejsze, ważniejsze i mniej ważne. Oczekujemy na nie zwykle w odświętnych, pięknych strojach, z uśmiechem na twarzach i radością w sercach.”

Dnia 14 października 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia „Kopernika”.  Tego dnia wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali włączeni w poczet pełnoprawnych uczniów.

Punktualnie o godzinie 8:00, na pięknie udekorowaną salę, pewnym krokiem wkroczyły pierwszaki. Wszyscy mali uczniowie wykazali się tego dnia przepiękną recytacją, śpiewem i tańcem. Część artystyczną uświetniły również uczennice klasy IV E Martyna Makówka, Zuzanna Bytner oraz Ina Gietka, prezentując układ taneczny do piosenki pt. „Żywioły”

Dzieci  z klas pierwszych udowodniły, że są już gotowe na wejście w kolejny ważny etap życia i dojrzały do roli uczniów. Nowi uczniowie śpiewająco zdali test oraz uroczyście ślubowali wzorowo wypełniać nową rolę – UCZNIA.

Po zaprzysiężeniu pani Dyrektor dokonała aktu pasowania, dzięki czemu w poczet uczniów „Jedynki” uroczyście włączonych zostało 99 nowych uczniów.

W związku z tym, iż dnia 14.10 obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, podczas uroczystego apelu wspomniane zostało również to ważne święto. Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. 

Na zakończenie chór szkolny pod przewodnictwem Magdaleny Kawali zaśpiewał piękną piosenkę pt. „Karuzela dla nauczyciela”.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele klas II – VIII, a także Rodzice pierwszoklasistów oraz grono pedagogiczne i dyrekcja.

Zdjęcia z uroczystości:

https://app.degoo.com/share/R9-C6Wgb_rv973_nEtuQnw?_branch_match_id=897531200184777615&_branch_referrer=H4sIAAAAAAAAA8soKSkottLXT87JL03RS0lNz8%2FXS87P1S%2FOSCxK1Q%2By1HU2C09Pii8qszQ3js9zLSkNzCsHAN2bAeM0AAAA

N. Rakoczy

Poprzedni artykułDzień Chłopaka i Dziewczynki
Następny artykułKlasowa akcja VI c “Pokaż, że pamiętasz”