Och, te przypadki!

Klasa V b w październiku przypomina sobie na różne sposoby przypadki rzeczownika. Nie wszystkie są takie łatwe, jak się na pozór wydaje!

Przypadki rzeczownika poznaje się w IV klasie, ale są potrzebne również w starszych klasach, również na egzaminie ósmoklasisty – są jak tabliczka mnożenia – trzeba je znać i prawidłowo ich używać. Uczniowie V b na lekcji języka polskiego zamienili się w przypadki. Trzeba było wykazać się nie lada refleksem, żeby ze swoim wyrazem ustawić się w odpowiednim miejscu. Niektórzy okazali się mistrzami i nie pomylili się ani razu. Inni muszą jeszcze trochę poćwiczyć.

                                                                                                                       Bożena Paczkowska

Poprzedni artykułKlasowy plakat VI c
Następny artykułZakręceni na niebiesko