Tydzień Świadomości Dysleksji 3-9 października

Dysleksja – niby wszyscy o niej wiedzą, że jest, ale jeszcze sporo osób nie do końca wierzy, że naprawdę istnieje. A dysleksja to nie kwestia wiary lecz wiedzy, jak zauważa prof. M. Bogdanowicz. W związku z tym nikt nie powinien kwestionować istnienia rozwojowych zaburzeń uczenia się w zakresie czytania – definicja z klasyfikacji ICD-11 – tak zaczyna się artykuł dotyczący dysleksji na stronie www.pedagogonline.pl. Drogi Rodzicu bardzo zachęcamy do zapoznania się z artykułem w ramach Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Ciekawe artykuły:

Jak działa dysleksja” –  krótki materiał o tym jak działa dysleksja? Czym się objawia? W jaki sposób myślą dyslektycy? Jak działa mózg dyslektyka? Jak pomóc dziecku z dysleksją? 

Diagnozę w kierunku dysleksji przeprowadza się w poradni psychologiczno-pedagogicznej. 

JSZ

Poprzedni artykułSałatka pełna witamin
Następny artykułKlasowy plakat VI c