Nasi uczniowie ekspertami tabliczki mnożenia

Jak co roku w pierwszym tygodniu października uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Doskonale wiadomo, że tabliczka mnożenia jest niezbędna na kolejnych etapach kształcenia. Dlatego celem konkursu było jej utrwalenie w formie zabawy, kształcenie nawyku zdrowej rywalizacji oraz dostarczenie uczniom niezapomnianych emocji, które im tego dnia towarzyszyły. Najpierw poczyniliśmy przygotowania do tego ważnego szkolnego wydarzenia, podczas których uczniowie przygotowali plakaty z rymowanki z tabliczką mnożenia.

Następnie 6.10.2022 r. miała miejsce pierwsza część potyczek, tzw. „Spacery matematyczne”, kiedy to uczniowie w czasie przerw przepytywali się wzajemnie z tabliczki mnożenia. Druga tura sprawdzania „tabliczkowej wiedzy” odbyła się 7.10.2022 r. i przeprowadzili ją wychowawcy klas II – III oraz matematycy uczący w klasach IV – VI podczas lekcji matematyki. Uczniowie rozpoczęli zabawę od gier „Marmur” oraz „Hasło dnia”, a następnie zmagali się z zadaniami, losując kolejne losy. Nauczyciele przekazali rozwiązane karty pracy koordynatorom. Wyłonią oni dnia 10.10.2022 r. Ekspertów Tabliczki Mnożenia oraz nagrodzą wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w XII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.


Nad całością akcji czuwali wychowawcy kl. II – III, nauczyciele Zespołu Przedmiotów Matematyczno – Przyrodniczych klas IV – VI oraz koordynatorzy konkursu Ewelina Sagan i Anna Szynaka.

Ewelina Sagan i Anna Szynaka

Poprzedni artykułIV d obejrzała „Serce dębu”
Następny artykułSałatka pełna witamin