Czy wspólne działanie ma sens?

O tym, dlaczego praca zespołowa jest ważna podczas lekcji wychowawczej przekonali się uczniowie klasy 6 c. 

Każdy zespół uczniów otrzymał 20 kubeczków, metr sznurka i gumkę. Zadanie grupy polegało na zbudowaniu jak najwyższej wieży, która nie runie przez przynajmniej minutę. Diałania były wykonywane na ławce i na podłodze, na stojąco i leżąc. Powstały wieże 12 piętrowe, które runęły już po 10 sekundach i te mniejsze, które przewracały się pod wpływem ruchu powietrza. Przetrwała tylko jedna dziewięcio piętrowa wieża.

 

Wnioski, które wyciągnęli uczniowie – za mało uwagi przykładamy do planowania pracy zespołowej i za mało ze sobą rozmawiamy. 

Dzięki zajęciom uczniowie zrozumieli, że warto zaplanować pracę zespołową i podzielić się zadaniami i rolami w zespole, bo wtedy wspólne działanie przynosi najwiecej efektów. 

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułDzień chłopaka na sali sportowej
Następny artykułTerminy konkursów przedmiotowych – etap szkolny