Schroniskowe historie


Pojawiły się wyniki konkursu literackiego organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie, pod nazwą „Historie schroniskiem zapisane”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 5-8 z terenu  gmin będących w zasięgu granic Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich, włączając w to miasto Ostródę i Iławę, na terenie których znajdują się schroniska oraz miasto Susz. Jego celem była przede wszystkim refleksja nad problemem bezdomności zwierząt domowych, głównie psów i kotów,                      a także kształtowanie takich cech charakteru jak: wrażliwość na krzywdę innych, empatia, odpowiedzialność, współodczuwanie oraz rozwijanie umiejętności literackich

Uczniowie musieli napisać opowiadanie lub wspomnienie liczące minimum 4000 znaków. To niełatwe zadanie, ale podołało aż ośmioro- z klasy Va i VII b. Wyłoniono 4 laureatów i IV miejsce zajęła Wiktoria Adamska wspaniałą historię Biszkopta. Przyznano również 10 wyróżnień i aż 4  nich przypadły naszej szkole. Wyróżnieni uczniowie to: Natalia Wójcik, Klaudia Kasprowicz, Kinga Łątkowska i Mariusz Kłosowski. Uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody, ale i realnie pomogli zwierzętom –  a do iławskiego schroniska dzięki ich wygranym trafiła od Organizatora specjalistyczna karma. 

Wszystkie prace przesłane na konkurs przeszły najpierw surową weryfikację polonistki – Marzeny Podgórskiej,  były bardzo wzruszające i napisane na naprawdę wysokim poziomie. Mamy w szkole znakomite pióra. Serdecznie gratulujemy! 

Marzena Podgórska

Poprzedni artykułZakończenie roku szkolnego
Następny artykułWAKACJE