Ostatnia lekcja j.polskiego VIII c w Jedynce

Ostatnią lekcję języka polskiego w Jedynce uczniowie klasy VIII c spędzili ze swoją polonistką, Agnieszką Prass na twórczym i przyjemnym działaniu.

Lekcja tym razem odbyła się w plenerze. Młodzież, pracując w parach, dokonywała interpretacji tekstu i prezentowała go w formie zdjęcia.

Henri Cartier Bresson, francuski fotoreporter, powiedział, że fotografowanie – podobnie, jak stosowanie wszelkich innych środków wyrazów – nie jest wymyślaniem, lecz odkrywaniem. I tak było, bo uczniowie odkryli, że fotografia to umiejętność obserwacji i znalezienia czegoś interesującego w zwykłym miejscu.

Ósmoklasiści po raz ostatni pracując w tym gronie po raz kolejny dostrzegli, że praca zespołowa uczy szacunku dla spostrzeżeń innych osób.

Podstawa programowa zrealizowana, uczniowie wyposażeni w kompetencje przyszłości będą odkrywać nowy świat poza naszą Jedynką.

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułMini wystawa prac Natana