Traper znów w drodze!

W dniach 13.06-15.06.2022 członkowie SKTK Traper wybrali się na ostatnią  w tym roku szkolnym wycieczkę do Krakowa. Celem wyjazdu było poznanie zabytków i historii tego miasta. 

Pierwszy dzień przywitał nas słońcem, ale niestety druga część dnia okazała  się ulewna i nie pozwoliła wejść na Kopiec Kościuszki. Drugi był już słoneczny i bardzo długi, bo wędrowaliśmy po Krakowie prawie 12 godzin.  Było spotkanie z przewodnikiem, krakowskim aktorem – Zbigniewem Kozłowskim, który w bardzo atrakcyjny sposób opowiedział historię powstania i życia ludności w Krakowie. Oczywiście nie zabrakło odwiedzin na Wawelu i Smoka Wawelskiego. Wielkie wrażenie zrobiło na nas Muzeum Fabryka Schindlera, gdzie przewodnik opowiedział nam o życiu Żydów w Krakowie i ich losie w czasie II wojny światowej. Ciekawymi  miejscami  okazały się Kocia kawiarnia i kawiarnia w stylu Harego Pottera. Dzień zakończyliśmy kupnem pamiątek z Krakowa.

Ostatni dzień, to czas odjazdu do Iławy, który zajął  nam aż 7 godzin. 

Małgorzata Kłodawska, zdjęcia Rosemary Wiśniewski

Poprzedni artykułPlastyka na ziemi w IV d
Następny artykułKrólewna Śnieżka i 7 krasnoludków