W krainie jednorożców – spotkanie ze sztuką

Uczniowie klasy V c wraz z polonistką Agnieszką Prass spotkali się ze sztuką. Podczas oglądania wystawy „Malarstwo” w Galerii Stowarzyszenia SART podziwiali prace twórców i rozmawiali z artystką – Marią Plawgo. Dowiedzieli się, co jest potrzebne, żeby zacząć malować i jak długo trwa proces tworzenia. Artystka opowiedziała o swoich inspiracjach i zachęcała każdego do spróbowania.

Uczniowie podziwiali prace twórców i nadawali im tytuły. Największe ich uznanie wzbudziło dzieło, które zatytułowali „W krainie jednorożców”. 

Spotkanie ze sztuką pobudziło wyobraźnię uczniów i zainspirowało do spontanicznej zabawy. Cel sztuki, czyli uwrażliwienie na piękno, został osiągnięty. 

A.Prass

Poprzedni artykułWycieczka klasy VII d
Następny artykułSpotkanie z Kingiem