Spotkanie z Kingiem

W ramach współpracy i podziękowań 15 czerwca z inicjatywy Pani Agnieszki Zyman, rodzica uczniów naszej szkoły, odbyło się spotkanie uczniów Jedynki z Mthulisi Ndlovu fundatorem i założycielem organizacji TROVOCO która od 8 lat wspiera niepełnosprawne i osierocone dzieci z okolic wiejskich w Zimbabwe. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Beata Niksa-Żubertowska. Nasz gość opowiedział o różnicach jakie występują pomiędzy szkołą w Polsce, a szkołą w Afryce. 

Nie zabrakło materiału filmowego ze szkoły afrykańskiej pokazującego jak wiele radości dostarczały dzieciom ofiarowane dary. W dowód wdzięczności obejrzeliśmy koncert nagrany przez tamtejszych artystów. Ponadto King przeprowadził z dziećmi i młodzieżą interesujące pogadanki na temat tolerancji i dobroczynności. Nie zabrakło niesamowitej afrykańskiej zabawy. 

ES

Poprzedni artykułW krainie jednorożców – spotkanie ze sztuką
Następny artykułPlastyka na ziemi w IV d