Warsztaty z wyzwaniem zrealizowane

Uczniowie klasy V c zakończyli roczny projekt edukacyjny “Warsztaty z wyzwaniem” Projektor.

W I semestrze poruszali zagadnienia z Aktywności obywatelskiej. Natomiast w II semestrze zajęli się „Świadomością medialną” i „Ochroną planety”.

W wyzwaniu „Świadomość medialna” zwrócili uwagę na świadome odbieranie informacji, które do nas docierają. Zajęcia pomogły im zrozumieć jak ważne jest odpowiedzialne korzystanie ze środków masowego przekazu.

Ostatnie wyzwanie, z którym się zmierzyli już podczas warsztatów stacjonarnych 10 czerwca to „Ochrona planety”. W tym wyzwaniu dzieci zrozumiały jak ważne jest dbanie o środowisko. Uczniowie podzieleni na grupy zdiagnozowali lokalne problemy: smog, brudne toalety, śmieci w lesie i marnowanie wody. Zaczęli działać i wypracowali rozwiązania, które sprawdzą się w ich najbliższym otoczeniu.

Uczniowie często nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele mogą zmienić w swoim najbliższym otoczeniu. Dlatego udział projekcie edukacyjnym “Warsztaty z wyzwaniem” Projektor uświadomił im, że mogą samodzielnie poszukiwać rozwiązań lokalnych problemów i wdrażać je w życie.

Dzieci były bardzo zadowolone z zajęć i zadeklarowały udział w warsztatach również w przyszłym roku.

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułMiędzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja
Następny artykułI miejsce Szymona w sztafecie