Wycieczka klasy IVd do Torunia w ramach programu „Poznaj Polskę”

Celem wycieczki było poznawanie kultury i dziedzictwa narodowego przez uczniów oraz edukacja popularno-naukowa.

W Domu Legend Toruńskich uczniowie uczestniczyli w widowisku artystycznym „Pokaz Legend Toruńskich”. W ciekawy, zabawny i aktywny sposób poznali siedem legend związanych z historią Torunia oraz dziejów jego mieszkańców.

W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy uczestnicy wycieczki zwiedzali wystawy interaktywne, mieli możliwość samodzielnie doświadczać i eksperymentować z eksponatami zgromadzonymi w salach tematycznych: „O obrotach”, „Rzeka”, przeŻycie”, „przeBudowa”, „To takie proste”, „Idee”. Po smacznym obiedzie w kultowym toruńskim barze”Małgośka” przyszedł czas na zwiedzanie Torunia z przewodnikiem

 Uczniowie wysłuchali historii takich miejsc i obiektów jak: Dom Kopernika, Krzywa Wieża, kościoły gotyckie, ratusz staromiejski, pomnik Mikołaja Kopernika. Droga Królewska wraz z bramą, ul. Sukiennicza. Nie obyło się bez zakupów toruńskich pierniczków i słodkiego „hitu” wycieczki- kolorowych żelek i pianek. Wycieczka była dofinansowana w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki Poznaj Polskę.

Elżbieta Kowalska

Poprzedni artykułPiknik naukowy
Następny artykuł„Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”