Projekt „Przystań wspiera iławskie rodziny”

Jesteśmy drugą iławską szkołą, która uczestniczy w rocznym projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie Przystań – „Przystań wspiera iławskie rodziny”. Projekt ma na celu wzmocnienie i integrację rodziny. Bierze w nim udział 14 rodziców i 20 dzieci. Od września 2021 r. w sobotnie przedpołudnia rodzice rozwijają swoje umiejętności wychowawcze-uczestniczą w Szkole dla rodziców, zajęciach Świadomy rodzic – zdrowa rodzina, spotkaniach ze specjalistami, podczas których uczą się, jak radzić sobie z dziećmi na różnych etapach ich rozwoju. Najmłodsze dzieci spędzają twórczo i aktywnie czas pod opieką opiekunek, a młodzież pracuje z trenerami nad wzrostem umiejętności społecznych oraz pobudzaniem własnej kreatywności. Sprawdzają się w działaniu i wzajemnej współpracy podczas zajęć stacjonarnych, wyjazdowych (Karnity, Pelnik) oraz pracując nad wspólnym wydarzeniem.

W projekcie, oprócz szkoleń i zajęć ze specjalistami, przewidziano liczne atrakcje. Część z nich już się odbyła-seans filmowy w Kinoteatrze Pasja, uroczysty obiad z lekcją „Savoir-vivre przy stole” w restauracji Port 110, weekend w Karnitach z atrakcjami (zabawy, gra terenowa, ognisko), wycieczka do Muzeum Zamkowego w Malborku.

Uczestnikom nie brak entuzjazmu i zapału do doskonalenia swoich umiejętności wychowawczych i społecznych. Zajęcia odbywają się w miłej atmosferze, wszystkim dopisuje humor.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko Mazurskiego.

Iwona Makowska

Poprzedni artykułFESTYN ZDROWIA I RODZINY 28 maja 2022r.
Następny artykułRowerzyści zdali egzamin