Śnieg w maju?

Klasa VII a wybrała się na wycieczkę do Wrocławia i w Góry Stołowe. W stolicy Dolnego Śląska uczniowie odwiedzili zoo i Afrykarium. Obejrzeli Stare Miasto, Halę Stulecia, Panoramę Racławicką i policzyli razem z krasnalami wszystkie wrocławskie mosty – a jest ich 174! Przywitali się także z autorem swojej lektury – hrabią Aleksandrem Fredrą, który spoglądał na wszystkich z pomnika przeniesionego przed laty ze Lwowa.                                                           A śnieg w maju siódmoklasiści zobaczyli, gdy chodzili po Błędnych Skałach i wspinali się na najwyższy szczyt w Górach Stołowych – Szczeliniec. Ponieważ nocowali w Dusznikach-Zdroju, pospacerowali po Parku Zdrojowym z Pijalnią Wód Mineralnych, z której korzystał niegdyś młody Fryderyk Chopin.                                                                                                                              Po wycieczce pozostały miłe wspomnienia i zdjęcia.

Bożena Paczkowska

Poprzedni artykułKolejny sukces Naszego ucznia!
Następny artykułRozdawaliśmy prezenty z okazji święta bibliotek