Zjawy, duchy i zabytkowy zegar

W ramach iławskich Nocy Muzeów w naszej szkole została zorganizowana ciekawa atrakcja. Mieszkańcy Iławy mieli okazje obejrzeć 130-letni zabytkowy zegar, który znajduje się na strachu szkoły. Dodatkowo w auli została zorganizowana wystawa zdjęć najpiękniejszych kobiet Europy z lat 20. i 30. XX wieku.

Gospodarzami przedsięwzięcia byli pani dyrektor Beata Niksa-Żubertowka oraz nauczyciel historii Marcin Michalski, który oprowadzał gości po zabytkowym strychu. Jak przystało na zabytkową szkołę, którą wybudowano w 1899 roku, nie zabrakło duchów, które snuły się po strychu naszej szkoły. Liczne zjawy i zmory straszyły gości, którzy tego dnia licznie dopisali. Gościem specjalnym był Pan Michał Młotek, który w ciekawy sposób opowiedział historię budynku, jak również wyjaśnił pochodzenie zdjęć z wizerunkami pięknych kobiet.

Marcin Michalski, zdjęcia: infoilawa.pl

Poprzedni artykułWycieczka krajoznawcza
Następny artykułABC Countdown to Summer 2022