Spotkanie z twórcą i jego dziełami

Nieczęsto, odwiedzając galerię sztuki, ma się okazję porozmawiać z autorem podziwianych prac. Jest to duże przeżycie i możliwość inspirującej rozmowy. 

Klasa IV a ze swoją polonistką wybrała się na wystawę dzieł Edwarda Baranowskiego, wcześniej rzeźbiarza, obecnie twórcę niesamowitych pejzaży. Artysta osobiście otworzył drzwi Galerii SART i wprowadził czwartoklasistów w świat sztuki. Chętnie odpowiadał na liczne pytania, opowiedział o tym, jak tworzy i skąd czerpie inspiracje, sam zachęcał dzieci do nadawania tytułów jego dziełom, które zachwycają swoją nastrojowością i malowniczością. 

Spotkanie było kolejną wizytą w Galerii SART w ramach naszych jedynkowych „Spotkań ze sztuką” pod okiem pani M. Podgórskiej, mających na celu przybliżenie uczniom sztuki, prowokowanie do twórczego myślenia, rozmowy z uznanymi artystami i promowanie twórczości lokalnej, która jest naszym bogactwem. Serdecznie dziękujemy panu Edwardowi Baranowskiemu za ciepłe przyjęcie i pani Małgorzacie Szynal Trzaskawce – prezesowi galerii –  za pomoc w organizacji spotkania.

Marzena Podgórska 

Poprzedni artykułKonkurs na zakładkę do książki rozstrzygnięty
Następny artykułZ wizytą w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej w Biskupcu