Akcja Żonkile

19 kwietnia uczniowie klasy V c włączyli się w akcję Żonkile upamiętniającą rocznicę powstania w getcie warszawskim. Celem akcji Muzeum Żydów Polskich POLIN jest udowadnienie, że Łączy Nas Pamięć! 

W tym roku hasłem tegorocznych obchodów było słowo – miłość. Symbolem pamięci o powstaniu jest żonkil, co łączy się z historią Marka Edelmana – jednego z przywódców powstania. Po wojnie starał się on zachować pamięć o wydarzeniach i ludziach z getta. Co roku 19 kwietnia składał pod pomnikiem Bohaterów Getta Warszawskiego bukiet żółtych kwiatów. Teraz my kontynuujemy jego działania.

Uczniowie podczas lekcji języka polskiego wysłuchali słuchowiska na podstawie opowiadania Marcina Szczygielskiego „Prawdziwi przyjaciele”, które przypomina znaną prawdę, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Uczniowie poznali informacje dotyczące losów społeczności żydowskiej podczas II wojny światowej. Zajęcia były okazją do rozmów o wartościach i relacjach międzyludzkich.

Agnieszka Prass

Poprzedni artykułDzień Ziemi
Następny artykułŚwiatowy Dzień Książki