Dzień Ziemi

22 kwietnia, jak co roku w naszej szkole, obchodziliśmy Dzień Ziemi, który ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przybrali kolor zielony.
Symbolizuje on ścisły związek z przyrodą – mówi o naturalnej harmonii, wzrastaniu, wiosennym odrodzeniu i rozkwicie. To również symbol naszych sił witalnych, świeżości i młodości.

Samorząd Uczniowski i Wolontariat wraz ze społecznością uczniowską aktywnie włączyli się w obchody tego święta, aby pokazać jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Uczniowie klas I-VIII podarowali sadzonki roślinne, które ozdobią podwórko naszej szkoły. Najmłodsi uczniowie poprzez eksperymentowanie poznawali prawa fizyki i chemii, aby łatwiej zrozumieć działanie naszego świata.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Kłodawska

zdjęcia Małgorzata Kłodawska, Katarzyna Zombecka, Agnieszka Prass