Laureaci i finaliści „Kopernika” tegorocznych konkursów kuratoryjnych

Konkursy kuratoryjne są to konkursy organizowane przez kuratorium oświaty danego województwa na terenie Polski

Konkursy przedmiotowe obejmują swoim zakresem całą wiedzę wymaganą w podstawie programowej z danego przedmiotu oraz dodatkowe obszary wiedzy z danego przedmiotu, zazwyczaj są to elementy podstawy programowej z pierwszej klasy szkoły średniej. Te dodatkowe wymagania dochodzą dopiero od etapu rejonowego.

Osiągnięcie tytułu laureata kuratoryjnego konkursu przedmiotowego gwarantuje:
przyjęcie w pierwszej kolejności dpublicznej szkoły ponadpodstawowej
– zwolnienie z danego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty
– celującą ocenę z danego przedmiotu na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej

Szczegółowe informacje odnośnie rekrutacji olimpijczyków można znaleźć na stronach odpowiednich kuratoriów.

Tegoroczni laureaci i finaliści Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie:

Tytuł laureata w Konkursie z Historii organizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022 uzyskał uczeń klasy VII D Kacper Radecki.

Ucznia przygotowywała Ewa Węglerska.

Tytuł laureata w Konkursie z Języka Niemieckiego organizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022 uzyskał uczeń klasy VII C Konrad Chojnacki.

Ucznia przygotowywała Justyna Wasilewska

Tytuł finalisty w Konkursie z Języka Angielskiego organizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022 uzyskała uczennica klasy VIII A  Sarah Wiśniewski.

Uczennicę przygotowywał Krzysztof Kasprowicz.

Sarah Wiśniewski została również finalistką III stopnia III Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych organizowanych przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk

Uczennicę przygotowywała Elżbieta Kozłowska, Aleksandra Skubij

Tytuł finalisty w Konkursie z Języka Niemieckiego organizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022 uzyskała uczennica klasy VIII A Amelia Gewers.

Uczennicę przygotowywała Justyna Wasilewska

Wszystkim uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!

/SP1/

Poprzedni artykułMiędzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu