Wojowie i rycerze, czyli żywa lekcja historii

Teatr Historyczny „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego” Krzysztofa Góreckiego odwiedził naszą szkołę z lekcją dla klas czwartych, piątych i siódmych.  

Wojowie i rycerze za czasów Piastów byli bohaterami spotkania z młodszymi uczniami.  Starsi w wędrówce przez historię natknęli się na postać Tadeusza Kościuszki, Napoleona Bonapartego, Józefa Wybickiego, Piotra Wysockiego oraz Józefa Piłsudskiego.

Uczniowie mogli współuczestniczyć w zajęciach i  wczuć się w rolę średniowiecznego rycerza, czy bohatera XIX wieku. Poczuć też na własnej skórze, jakie emocje w dawnych czasach mogły towarzyszyć naszym przodkom.

Ewa Węglerska

Fot. W. Karwat, M. Michalski

Poprzedni artykułMój kreatywny robot
Następny artykułZakwalifikowani do finału Turnieju Maszyn Wodnych i Wiatrowych